Svatební galerie

Svatební obřad bez kytice?

To je v mnoha zemích nemyslitelné. Patří k nim i Česká republika. Květinové dekorace a různé doplňky mají ale svá jasná pravidla. Středobodem je kytice nevěsty. Kdo má podle nepsaných pravidel právo nosit při svatebním obřadu kytici? Dalo by se říci, že můžete podarovat květinou tolik žen, kolik uznáte za vhodné. Je zřejmé, že kytice nesmí chybět nevěstě. Od ní se totiž budou určovat ty ostatní. Dalšími ženami, u kterých by opomenutí dodání tohoto doplňku bylo doslova společenskou katastrofou, jsou obě maminky.  Jejich kytice by měla být trochu skromnější, ale musí ladit s kyticí nevěsty.

Pokud je na svatebním obřadu ještě další generace žen, pak už je to jen na společné dohodě a uvážení. Na koho se ale nesmí zapomenout, jsou svědkyně. Kytice bude opět o trochu menší, ale také v souladu s nevěstou. A pak tu máme ještě družičky. Stále více se využívají květinové náramky, které vypadají velice něžně a romanticky.  Nesmíme zapomenout na ženicha. Klasikou jsou myrtové větvičky. Ženich většinou dostal o trochu větší, aby byl identifikovatelný. Daleko vhodnější je ale takzvaná korsáž. Je to malá kytice, která je složená ze stejných květů, jako je kytice nevěsty. Tatínkové korsáže nedostávají. Mají právo na větší vývazky (větvička myrty) s nápadnější stuhou. Výjimka se může udělat v případě svědka, U něho není skromná korsáž vyloučena.

svatební galerie main

 

Důležitá je i výzdoba interiérů

Jestliže se svatební obřad odehrává v kostele, pak je zapotřebí vyzdobit i tyto interiéry. V tomto případě ale žádná pevná pravidla nejsou. Jedinou podmínkou je decentnost a něžný nádech. Ten mohou dodat i plátky růží, které budou poházené na koberci vedoucímu k oltáři. To nejdůležitější máme za sebou a teď už jen nasednout do aut a vydat se na hostinu. Na autě, vezoucí nevěstu, mají být opět květny ladící s její kyticí. Ostatní vozy jsou ozdobeny skromněji a je to spíše na uvážení dekoratéra, který sladí vše i s ohledem na barvu automobilu. Zdobení stolů na svatební hostinu musí ladit s interiérem. Mělo by být spíše skromnější, protože to nejdůležitější teprve přijde. Do připravených váz totiž ženy odloží kytice, které dosud nosily s sebou. 

Květinářství Bianca v Kralupech nad Vltavou

Závěrem, svatební kytice je přesně to, co dodá každé svatbě, a hlavně každé nevěstě, ten pravý romantický nádech. Květinářství Bianca Vám zajistí nejen krásné a originální kytice pro nevěstu, ke které budou dokonale ladit i kytice maminek, svědků i družiček, ale zaručeně nikdo nepřehlédne ani ženicha. Současným trendem je totiž vkusná korsáž, která souzní s kyticí jeho budoucí ženy. Využijte možnost výzdoby svatebních aut, obřadního místa i svatební tabule. Není problém ozvláštnit a zkrášlit i svatební obřad pod širým nebem.

© 2017 BIANCA-květiny | Rozvoz květin. Powered by LaFlora.com.